Informácie


Vítam vás na slovenskom knižnom blogu, ktorý píše gymnazistka Simone z východu. Zameraný je na knihy a všetko, čo sa ich týka. A teraz už k tým slávnym informáciám. :)

Simone...
Volám sa Simona, (nepochybne vám to došlo) ale mám radšej anglickú formu svojho mena. Mám sedemnásť rokov a som júnové dievča, takže neznášam zimu a milujem horúčavy. Gymnázium navštevujem už tri roky. Neznášam chémiu a to je dôvod prečo som sa rozhodla pre medicínu, takže v budúcnosti ma budete stretávať v bielom plášti ako zachraňujem svet (na patológii). Mojím najväčším koníčkom je čítanie, ale rovnako rada mám hudbu, seriály, cudzie jazyky a plávanie, ktorému sa nevenujem tak ako by som chcela (plánujem napraviť). Mojou slabosťou je čokoláda a najvýraznejšou črtou je neviem čo, ale som celý Blíženec - neposedný, nesústredený, zvedavý, premenlivý a často neviem, kedy zavrieť ústa. Kedysi som bola veľká pesimistka, ale nudilo ma to, tak som sa stala realistkou s optimistickými sklonmi. Spoznať ma môžete aj vďaka tomu, že som veľký rojko a často sa zasnívam.


Incredible Books (IB)...
Tento knižný blog som založila v apríli roku 2012 a stále je to pomerne mláďatko oproti ostatným blogom s dlhoročnými skúsenosťami. Zatiaľ sa tu veľmi nevyskytujú iné články než recenzie, ale dúfam, že sa to bude meniť. Všetko závisí od toho, či si Simone (čiže ja) nájde čas na prehrabávanie zahraničných stránok, lebo momentálne je veľmi vyťažená a netuší, čo má robiť skôr. V podstate sa však môžete tešiť aj na rozhovory so slovenskými autormi a rovnako na même (predpokladám, že toto slovo pochádza z francúzštiny a ako správna francúzštinárka ho budem písať s akcentom nad e, lebo ma zabíja, keď idem po meste a vidím deja vu napísané takto a nie právne déjà vu a rovnako výslovnosť déža vi > je to déža vu od minulého príčastia slovesa vidieť - voir, ehm, odbočila som) Bookworm monthly. O týchto projektoch viac v sekcii Projekty.

Ocenenie na konci roka 2012 udelené EVE.
Ďakujem!
Všeobecné informácie
Teraz vám prezradím, odkiaľ beriem všetky info o knihách, anotácie, trailery a obrázky, ktorými dopĺňam články, hoci prevažne to sú recenzie. Čiže stránky napísané nižšie berte ako zdroje informácií, odkiaľ zvyknem čerpať.

Goodreads. Pravdepodobne túto stránku väčšina z vás pozná, kto nie, šup na ňu. Najlepšia stránka pre knihomoľov. :) Odtiaľ beriem obrázky obalov kníh, anotácie - ktoré prekladám sama, preto vás prosím, nekopírujte ich. V prípade, že som knihu čítala v angličtine i anotácia ostáva v pôvodnom jazyku. A samozrejme aj parametre knihy.

DeviantArt. Toto je hlavný poskytovateľ obrázkov, aby anotácie boli oživené. DA ponúka množstvo kvalitných obrázkov, ktoré publikujú ich tvorciovia či už fotografi, maliari alebo počítačový grafici. Pri obrzkoch je aj v článkoch zdroj smerujúci rovno na autora daného obrázku.

Youtube. Veľmi ho predstavovať netreba. Postačí, keď poviem, že trailery i iné videá sú práve z tejto stránky preplnenej videami od výmyslu sveta.

Spolupracujem s niekoľkými vydavateľstvami a odkazy na ich stránky nájdete v bočnej pravej lište. Z ich oficiálnych strániek používam anotácie aj obrázky obalov kníh.


2 komentáre:

  1. Máš úžasný blog!! :)
    A jsi skvělá! Odteď sem pravidelně chodím :)

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem, že komentuješ. Ak by to bolo možné, prosím nekomentuj ako Anonym, lebo potom sa medzi komentármi strácam. :)